Ленський, ПС
Kitaêznavčì doslìdžennâ 2020, 1:37–46
https://doi.org/10.15407/chinesest2020.01.037
Рубрика: Політичний та соціально-економічний розвиток Китаю
Мова: українська
Анотація: 

Мета статті полягає у дослідженні китайської ініціативи “Пояс та Шлях”, перш за все в контексті її конкретного економічного наповнення, та аналізі перспектив інвестиційної та торговельно-економічної політики Китаю стосовно залучених груп і країн. М’янма є найважливішою ланкою в геополітичних планах КНР, займає стратегічне географічне становище між Китаєм та Індією, а також пов’язує Південно-Східну Азію з Південною Азією. У статті розглядаються політика керівництва КНР з вибудовування двосторонніх відносин нового типу з азійською країною, процес формування та реалізації Китайсько-М’янманського економічного коридору, виклики та проблеми, з якими стикається Китай при реалізації ініціативи “Пояс та Шлях” на прикладі КМЕК. Дослідження демонструє, що КНР розглядає територію М’янми, як і інших країн регіону, в якості “секції” “Поясу та Шляху”. Реалізація проектів у рамках китайської ініціативи здійснюється на принципах загальних консультацій, спільної роботи і взаємної вигоди, врахування та інтеграції стратегій розвитку всіх країн-учасниць. У перспективі введення в експлуатацію Китайсько-М’янманського економічного коридору сприятиме економічному розвитку не тільки Китаю і М’янми, але і стимулюватиме регіональну взаємодію, зміцнюватиме взаєморозуміння між культурами країн, які розташовані уздовж “Поясу і Шляху”. У той же час успішна реалізація КМЕК забезпечить Китаю прямий, сухопутний вихід до Індійського океану, що значно зміцнить позиції Пекіна в Індо-Тихоокеанському регіоні, який послідовно і непорушно увійшов до сфери його пріоритетних інтересів.
 

Ключові слова: ініціатива “Пояс та Шлях”, інвестиції, Індо-Тихоокеан-ський регіон, інфраструктура, Китайсько-М’ян-манський економічний коридор (КМЕК), КНР, М’янма

Повний текст (PDF)

References: 
  1. Балакин В. И. Геостратегия Китая в Индо-Тихоокеанской зоне // Восточная Азия: факты и аналітика, 2020, № 1.
  2. Albert E. M. Revisiting China’s Mercurial History With Myanmar // The Diplomat Magazine, February 2020, Issue 63.
  3. Bharat S. S. Is China Deploying COVID-19 Diplomacy to Speed BRI Projects in Myanmar? // The Diplomat Magazine, ASEAN Beat, 20 May 2020, available at: https://thediplomat.com/2020/05/is-china-deploying-covid-19-diplomacy-to... (accessed 25 May 2020).
  4. Günter H. H. Geoeconomics Meets Geopolitics. China’s New Economic and Foreign Policy Initiatives // Stiftung Wissenschaft und Politik. German Institute for International and Security Affairs, Berlin, 2015.
  5. Pillsbury M. The Hundred-Year Marathon: China’s Secret Strategy to Replace America as the Global Superpower. New York, 2015.
  6. Ramachandran S. The China-Myanmar Economic Corridor: Delays Ahead // China Brief, Jamestown Foundation. 2020. Vol. 20, No, 7.
  7. Selling the Silk Road Spirit: China’s Belt and Road Initiative in Myanmar // Myanmar Policy Briefing, Transnational institute. No. 22, November 2019, available at: https://www.tni.org/en/selling-the-silk-road-spirit (accessed 25 May 2020).
  8. The Belt and Road Initiative (BRI): An AEPF Framing Paper // Asia Europe People’s Forum. November 2019, available at: https://aepf.info/BRI-AEPF-Framing-Paper (accessed 25 May 2020).
  9. 中国安全战略报告 2020 // 防卫研究所编,东京,2019, 84 页.